Výrobci / značky
Kategorie      

KATADYN

Úvod KATADYN

KATADYN GROUP se sídlem v Kempttahl (Švýcarsko) je předním světovým výrobcem individuálních systémů pro přípravu pitné vody určených pro cestovatele a příznivce sportů v přírodě. 

Společnost KATADYN si díky kvalitě a inovačnímu náskoku získala prominentní postavení a stala se světovou jedničkou s podílem převyšujícím 50 % světového trhu tohoto sortimentu. Historie firmy zahrnuje více než 80 let věnovaných vývoji a výrobě přenosných vodních filtrů, dezinfekčních prostředků a mobilních odsolovacích zařízení využívaných při suchozemském i námořním cestování. 

Všechny výrobky se vyznačují vysokou kvalitou a spolehlivostí, která se stala synonymem této značky. Tisíce cestovatelů, příznivců outdoorových aktivit, sportovců, ale i víkendových turistů a rodin s dětmi každým dnem ve chvílích volna nebo pracovního nasazení, rodinné dovolené nebo aktivního sportovního vyžití spoléhají na unikátní produkty KATADYN. 

Důvěra v moderní a ekologické řešení založené na prověřené švýcarské technologii představuje pro společnost KATADYN závazek a současně motivaci neustále vyvíjet a zdokonalovat výrobky, jejichž společným jmenovatelem je "bezpečná pitná voda".

Výrobky KATADYN určené pro profesionální využití jsou součástí vybavení speciálních armádních jednotek USA, Německa, Švýcarska a dalších států. Přenosné filtrační systémy a dezinfekční přípravky KATADYN se osvědčily v praktické činnosti vládních a neziskových mezinárodních organizací jako OSN, Unicef, Caritas, Červený kříž, Lékaři bez hranic a další, které poskytují humanitární a rozvojovou pomoc v zemích Afriky, Asie a Latinské Ameriky.

Parametry  
Zobrazené produkty 1 - 11 z celkových 11
Název Cena
KATADYN Micropur Forte - desinfekční tablety na úpravu pitné vody 100tbl KATADYN Micropur Forte - desinfekční tablety na úpravu pitné vody 100tbl

MICROPUR Forte MF 1T je rychlá a účinná dezinfekce vody ve formě minitablet. Jedná se o unikátní kombinovaný přípravek využívající technologii aktivního chlóru a stříbrných iontů. V důsledku vysokého dezinfekčního účinku zbaví vodu do 30 minut bakterií a virů a současně vydezinfikovanou vodu zakonzervuje až na dobu 6 měsíců. Za 2 hodiny dokáže eliminovat velmi odolné prvoky jako např. Lamblie (Giardia Intestinalis). 

Přípravek je určen pro dezinfekci vizuálně čiré vody, v případě zákalu je nutno předem provést mechanickou filtraci. 

Je vhodný pro jakýkoliv typ rodinných a obchodních cest a rekreačních pobytů. Současně se často používá při cestování do exotických destinací a profesionálních expedicích. Zvláště je indikován při cestování do zaostalých regionů s nerozvinutým hospodářstvím a do zemí subtropického a tropického pásma. Je nicméně vhodný i pro kemping a letní tábory v České republice.

Použití přípravku MICROPUR Forte MF 1T je velice snadné - stačí pouze vhodit adekvátní počet minitablet (1 tbl na 1 l vody) do sklenice, lahve, kanystru či zásobníku s vodou určenou ke konzumaci, nechat rozpustit a působit po dobu 30 minut (resp. dvou hodin). S použitím přípravku nejsou spojena žádná zdravotní rizika a takto připravenou vodu lze použít ke konzumaci, mytí nádobí nebo osobní hygieně. 

Přípravek vodu zbavuje jak choroboplodných zárodků, tak i řas a zápachu. Eliminuje riziko infekcí z vody pochazející ze špatně udržovaných studní, veřejných vodovodních sítí (hotely a ubytovací zařízení) nebo z přírodních zdrojů vody, jako jsou prameny, horské potoky apod. 

 

Balení: 100 tbl ve 4 blistrech po 25 tbl

Kategorie:  Úprava vody
569,- Kč (22,76 €) 580,- Kč
KATADYN BeFree - láhev s filtrem na úpravu vody KATADYN BeFree - láhev s filtrem na úpravu vody

Měkká PVC láhev s širokým hrdlem a mechanickým tlakovým mikrofiltrem z dutých vláken


Při pití pouze jemně stiskněte naplněnou láhev. Po použití vyčistíte filtrační kartuši tak, že láhev pouze naplníte vodou, uzavřete a protřepete. Nebo kartuši vyjměte a vymáchejte ji v jezeře, řece či potoku. Láhev pak jednoduše srolujte, aby zabrala co nejméně místa, a vydejte se znovu na cestu. BeFree snese i mírně zakalenou vodu.

 • bez BPA
 • EZ-Clean Membrane™
 • Životnost: až 1 000 l v závislosti na zakalení zdrojové vody
 • Účinnost: eliminuje baktérie, prvoky a usazeniny větší než 0,1 mikronu
 • Výkon: až 2 l / min
 • Objem lahve: 0,6 l a 1l
 • Rozměry: 7 x 7 x 32 cm / 6,5 x 8 x 26,5 cm

Hmotnost: 59 g / 63 g


Kategorie:  Úprava vody
od 1 350,- Kč (54,- €)
KATADYN BeFree 3l - vak s filtrem na úpravu vody KATADYN BeFree 3l - vak s filtrem na úpravu vody

Měkký PVC vak s mechanickým tlakovým mikrofiltrem z dutých vláken

 

Se závěsným filtrem KATADYN BeFree™ 3 l už nemusíte mít obavy, odkud se příště napijete. Jednoduše naplňte měkký plastový vak (bez BPA) a nechte EZ-Clean Membrane™ ukázat, co umí. Při filtraci pouze jemně stiskněte naplněný vak. Po použití vyčistíte filtrační kartuši tak, že vak pouze naplníte vodou, uzavřete a protřepete. Nebo kartuši vyjměte a vymáchejte ji v jezeře, řece či potoku. Vak pak jednoduše srolujte, aby zabral co nejméně místa, a vydejte se znovu na cestu. BeFree snese i mírně zakalenou vodu.

 • bez BPA
 • EZ-Clean Membrane™
 • Životnost: až 1 000 l v závislosti na zakalení zdrojové vody
 • Účinnost: eliminuje baktérie, prvoky a usazeniny větší než 0,1 mikronu
 • Výkon: až 2 l / min
 • Objem: 3l
 • Rozměry: 7,5 x 23 x 44,7 cm

Hmotnost: 100 g


Kategorie:  Úprava vody
1 750,- Kč (70,- €)
KATADYN BeFree - náhradní filtr KATADYN BeFree - náhradní filtr
Kategorie:  Úprava vody
999,- Kč (39,96 €) 1 020,- Kč
KATADYN Hiker Pro - mechanický filtr na vodu KATADYN Hiker Pro - mechanický filtr na vodu

KATADYN Hiker Pro je nejprodávanějším mikrofiltrem na americkém outdoorovém trhu. Pro evropský trh byl navíc ještě nedávno barevně inovován z původní šedobílé na trendy černou. Jde o poměrně malý filtr s hmotností nepřevyšující 310 g, který však díky své široké filtrační ploše poskytuje neočekávaně vysoký výkon. Z vody spolehlivě eliminuje baktérie, cysty a usazeniny. Údržba filtru venku je velice snadná díky omyvatelné ochranné síťce, která rovněž významně prodlužuje životnost 0,3mikronové sklovláknité filtrační kartuše. Aktivní uhlík obsažený v kartuši pak zlepšuje chuť vody a odstraňuje zápach. Instalace a odnímání vstupní a výstupní hadičky je více než snadné díky rychlospojům. Součástí balení je předfiltr, omyvatelná ochranná síťka na filtrační element, 2 sady hadiček na rychlospoj, Easy Fill(TM) adaptér na lahev a cestovní pouzdro.

Životnost: až 1 150 l v závislosti na zakalení zdrojové vody

Rozměry: 7,6 x 16,5 x 6,1 cm

Účinnost:eliminuje baktérie, prvoky, cysty, řasy, spóry, usazeniny, zlepšuje chuť vody a redukuje zápach

Výkon: až 1 l / min

Technologie: mechanický tlakový mikrofiltr s přímou ruční pumpou, 0,3 mikronová AntiClog(TM) sklovláknitá kartuše obsahující aktivní uhlík


Hmotnost: 310 g

Kategorie:  Úprava vody
2 490,- Kč (99,60 €) 2 650,- Kč
KATADYN Mini - mechanický filtr na vodu KATADYN Mini - mechanický filtr na vodu

KATADYN Mini je filtr, který se vyznačuje neuvěřitelně nízkou hmotností a minimálními rozměry, což mu propůjčuje primát nejkompaktnějšího vodního filtru na světě. Vejde se do kapsy či waist bagu a je ideální pro individuální cestování se specifickými požadavky na výbavu (např. horolezectví či svobodné cestování, při němž každý gram transportovaného vybavení hraje roli) nebo jako filtr záložní určený pro neočekávané situace, kdy je zapotřebí připravit si pitnou vodu (filtr není určen pro dlouhodobé intenzivní využívání). Vysoce kvalitní keramická kartuše impregnovaná stříbrem spolehlivě odstraňuje z vody baktérie a prvoky. Balení obsahuje předfiltr a cestovní pouzdro.

Životnost: až 7 000 l v závislosti na zakalení zdrojové vody

Rozměry: 8 x 18 x 5 cmÚčinnost:eliminuje baktérie, prvoky, cysty, řasy, spóry, usazeniny a viry na nosičích větších než 0,2 mikronu

Výkon: až 0,5 l / min v závislosti na zakalení zdrojové vody

Technologie: mechanický tlakový mikrofiltr s přímou ruční pumpou, omyvatelný hloubkový keramický filtr s póry < 0,2 mikronu


Hmotnost: 210 g

Tip: Mini odstraní i drobné mechanické nečistoty, nicméně je potřeba brát v úvahu skutečnost, že povrch kartuše je malý, a proto bude potřeba jej často čistit v případě zakalené zdrojové vody.

Kategorie:  Úprava vody
3 890,- Kč (155,60 €) 3 950,- Kč
KATADYN Vario - mechanický filtr na vodu KATADYN Vario - mechanický filtr na vodu

KATADYN Vario je synonymem inovace, kombinuje maximální účinnost (pomocí dvojčinné pumpy) s nejjednodušším ovládáním. Filtrace pomocí Varia je tříúrovňová - sestává z čistitelného keramického předfiltru nastavitelného v závislosti na míře zakalení vody, vysoce účinného filtru ze skelných vláken a kolony s aktivním uhlíkem zlepšujícím chuť vody. Je-li zapotřebí 2 l vody za minutu, filtruje se přes sklovláknitou membránu a aktivní uhlí. Je-li voda zakalenější, instaluje se keramický předfiltr prodlužující životnost sklovláknité kartuše. Vario je kompatibilní s většinou hydratačních lahví (se širokým hrdlem, např. Camelbak) a vaků (díky univerzální sponce) na trhu. Díky dvojčinné pumpě je Vario nejrychlejším přenosným kompaktním vodním mikrofiltrem na trhu.

Životnost: až 2 000 l v závislosti na zakalení zdrojové vody (sklovláknitá kartuše), 400 l (aktivní uhlík)

Rozměry: 19 x 10 cm

Účinnost: eliminuje baktérie, prvoky, cysty, řasy, spóry, usazeniny, do jisté míry snižuje přítomnost chemických látek, zlepšuje chuť vody a redukuje zápach

Výkon: až 2 l / min

Technologie: mechanický tlakový mikrofiltr s dvojčinnou pákovou ruční pumpou


Hmotnost: 425 g

Tento filtr používáme několik let. Na delší cesty doporučujeme!

Kategorie:  Úprava vody
3 300,- Kč (132,- €) 3 500,- Kč
KATADYN - náhradní keramický předfiltr Vario KATADYN - náhradní keramický předfiltr Vario

Náhradní keramický předfiltr pro filtr Vario


Náhradní čistitelný keramický předfiltr prodlužující životnost sklovláknité filtrační kartuše.

Kategorie:  Úprava vody
699,- Kč (27,96 €) 730,- Kč
KATADYN - náhradní filtrační kartuše Vario KATADYN - náhradní filtrační kartuše Vario

Náhradní sklovláknitá filtrační kartuše pro filtr Vario

 

Životnost kartuše prodlužuje instalace keramického předfiltru.

Kategorie:  Úprava vody
1 690,- Kč (67,60 €) 1 740,- Kč
KATADYN - náhradní filtrační kartuše Hiker Pro KATADYN - náhradní filtrační kartuše Hiker Pro

Náhradní sklovláknitá filtrační kartuše s ochrannou síťkou a aktivním uhlíkem pro filtr Hiker Pro

 

Ochranná síťka prodlužuje životnost kartuše.

Kategorie:  Úprava vody
1 450,- Kč (58,- €)
KATADYN - náhradní filtrační kartuše Mini KATADYN - náhradní filtrační kartuše Mini

Náhradní čistitelná stříbrem impregnovaná keramická filtrační kartuše pro filtr Mini

 

Stupeň opotřebení kartuše je detekovatelný.

Kategorie:  Úprava vody
2 290,- Kč (91,60 €) 2 320,- Kč
Na stranu: produktů.
Copyright 2015 - 2021 © kilometry.cz