Výrobci / značky
Kategorie      

Pumpičky

Úvod DoplňkyPumpičky

 

Cyklistická pumpička je taktéž jedna z věcí, kterou bychom nikdy neměli zapomenout doma. Nic na tom nemění ani fakt, že si na svůj poslední defekt už ani nevzpomeneme, jak to bylo dávno. Pamatujte, že tady je zákon schválnosti nelítostný, sami bychom mohli vyprávět. Sice už se začínají množit veřejné pumpy, ale jsou většinou jen ve městech nebo na velkých cyklostezkách a jen v některých státech. Prostě na cykloturistiku, a expedice už vůbec, potřebujeme svoji vlastní spolehlivou pumpičku, abychom byli vždy a všude naprosto nezávislí!


V dnešní době je na trhu pump na kolo, až se Vám z toho zatočí hlava. V nabídce je celá plejáda velikostí, barev a tvarů. Od dílenských pump až po bombičkové pumpy či vysokotlaké pumpičky na vzduchové tlumiče. Cykloturista by se tím ale neměl nechat zmáct a vybírat především zdravým rozumem.

Jakou pumpičku si vybrat pro turistické kolo?

První rada je, aby měla velký objem. Pláště turistických kol jsou většinou širší a jejich huštění designovou minipumpičkou by bylo opravdu zdlouhavé a fyzicky náročné. Proto jsou vhodné delší pumpy ideálně s dvěma písty. Ty pak foukají vzduch jak při stlačení, tak i při tahu k sobě. Navíc často umožní přepnutí mezi velkým objemem nebo vyšším tlakem, což je praktické pro konečné dofukování. Dále bychom při výběru pumpy měli zkontrolovat, na jaký typ ventilku je určena. V praxi je však většina dnešních pump vybavena univerzální hlavicí nebo různými redukcemi. Dalším důležitým aspektem při výběru pumpy je materiál, z kterého je vyrobena. Nemusíme snad ani dodávat, že ideální je celohliníková či duralová konstrukce. Velmi praktické je huštění se šlahounkem, který je dnes důmyslně zasunut v pumpě, prohlédnout bychom si měli i rukojeť, aby se nám pumpa co nejlépe držela. Provozní rozsah tlaku by měl být vyražen na boku každého pláště. A poslední rada, bombičkovou pumpu nechte raději silničářům.

Naše doporučení

Naším doporučením je kvalitní velkoobjemová pumpička. My osobně jsme propadli pumpě zabudované v sedlovce, což je neuvěřitelně praktický vynález. Nikdy pumpu nezapomenete, má velký objem, kvalitní kovovou konstrukci, nikde nepřekáží. Navíc je chráněná před znečištěním. Pumpuje se s ní jako s nožní pumpou, což je nesmírně pohodlné.

Pokud Vám ovšem z nějakého důvodu toto řešení nevyhovuje (máte už například odpruženou či jinak speciální sedlovku), pak jsme pro Vás připravili několik vhodných pumpiček. I pro ty, co nechtějí moc utratit :-).


Výrobce  
Zobrazené produkty 1 - 12 z celkových 12
Bombička CO2 16 g se závitem

Bombička CO2 16 g se závitem

49,- Kč (1,96 €) 59,- Kč
Na stranu: produktů.

Nejprodávanější zboží v této kategorii

Copyright 2015 - 2024 © kilometry.cz