Výrobci / značky
Kategorie      

Blatníky na kola

Úvod DoplňkyBlatníky

 

Bez blatníků si snad ani turistické kolo nelze představit. Blatníky chrání jezdce před nepřízní počasí a odletujícími kamínky, kolo pak před větším znečištěním. V určitých situacích dokáží značně vylepšit cyklistův komfort.

Podle čeho blatníky vybíráme?

V prvé řadě si musíme uvědomit velikost našeho kola (20", 24", 26", 28", atd.). Každý blatník má jasně vyznačeno, pro kterou velikost kola je určen. Dále se musíme rozhodnout, zda namontujeme pevné nebo jednoduše sundavací blatníky. Důležitá je i jejich délka a šířka. Pokud například za sebou taháme dětský vozík, měl by být zadní blatník co nejdelší, ideálně zakončený širší zástěrkou. Šířka je pak důležitá, aby se nám do blatníku (v případě nastálo montovaných) vešel plášť kola a také aby blatník měl co největší účinek. Dalším velmi důležitým kritériem je design blatníků, tedy jinak řečeno, jak bude naše kolo s blatníky vypadat. U turistického kola by měl být blatník maximálně účelný a nenápadý. Proto se nejčastěji volí nastálo namontované blatníky klasického půlkruhového tvaru. Důležité je rovněž, z jakého materiálu jsou blatníky vyrobeny. Ideální jsou odolné plasty nebo ještě lépe aluplast (poplastovaná tenká vrstva duralu). Všechny tyto zmíněné vlastnosti pak určují cenu blatníku, případně sady blatníků pro přední i zadní kolo. Ani zde se šetřit nevyplatí, rozdíl mezi kvalitou a šuntem je sotva pár stokorun.

Naše doporučení

Pokud máte kolo s pevnou vidlicí, jednoznačně doporučujeme namontovat oba blatníky nastálo. U varianty s odpruženou vidlicí je ideální namontovat alespoň zadní blatník nastálo, i když máte nosič. Ten kryje jen malou část kola, navíc budete mít znatelně čistší brašny. Na přední odpruženou vidlici jsou pak ideální jednoduše a rychle sundavatelné blatníky z pružného odolného plastu, které jsou velice lehké a snad nezničitelné. 

Lídrem ve výrobě cyklistických blatníků je německá značka SKS, jejíž blatníky dlouhá léta sami používáme. Na jejich kvalitu se lze na 100% spolehnout, proto tvoří většinu nabízeného sortimentu. Nabízíme rovněž pevné OEM blatníky, které jsou vyráběny v Evropě ve srovnatelné kvalitě.

Výrobce  
Zobrazené produkty 1 - 14 z celkových 14
SKS - zadní blatník X-BLADE na sedlovku

SKS - zadní blatník X-BLADE na sedlovku

549,- Kč (21,96 €) 599,- Kč
SKS gumová zástěrka na blatník

SKS gumová zástěrka na blatník

od 149,- Kč (5,96 €)
Koncovka blatníků 58 mm

Koncovka blatníků 58 mm

20,- Kč (0,80 €)
BROOKS Mud Flap - kožená zástěrka

BROOKS Mud Flap - kožená zástěrka

od 590,- Kč (23,60 €) 790,- Kč
Na stranu: produktů.

Nejprodávanější zboží v této kategorii

Copyright 2015 - 2024 © kilometry.cz