Výrobci / značky
Kategorie      

Nákladní vozíky za kolo

Úvod VozíkyNákladní vozíky

Proč nákladní vozík za kolo?

  • Pokud si chcete na dlouhých cestách užívat komfortu a věci se vám ne a ne vejít do brašen na kole, pak vozík je jednou z možností, jak problém vyřešit.
  • Nechcete mít na kole nosič, nebo dokonce nemáte navářky na jeho uchycení? Třeba na silničním kole? Nákladní vozík je opět velmi krásným a jednoduchým řešením.
  • Na celoodpružené horské kolo se nosiče také nedají připevnit a přitom byste s ním rádi vyrazili na vícedenní cestu.
  • Jezdíte-li na tandemu, je téměř nemožné se na delší cestu sbalit jen do brašen na kole. Nákladní vozík je proto ideálním doplňkem a dramaticky tak zvýší váš komfort na cestách.

Jednokolový nebo dvoukolový nákladní vozík?

Jednokolové nákladní vozíky jsou lehké, zpravidla se dají dobře složit a transportovat, celkově jsou menší a společně s kolem stále drží jednu stopu. To z nich dělá dobré parťáky pro cyklisty, kteří prahnou po nízké hmotnosti, rychlosti a nebo pro ty, kteří se chystají do terénu a na silnice, kde je těžké hledat více než jednu stopu. 
Na druhou stranu je nemůžete tolik naložit, náklad musí být dobře vyvážen, a více zatěžují rám kola. Při rychlé jízdě v zatáčkách se projevuje nižší tuhost v krutu celé soupravy, což může nepříjemně ovlivňovat stabilitu kola zvláště v případě, že je vozík hodně naložen. Nicméně je jen otázkou zvyku se přizpůsobit, zvyknout si a případně v zatáčkách patřičně snížit rychlost. 

Dvoukolové nákladní vozíky jsou opravdovými těžkotonážními pomocníky, které můžete pořádně naložit a to nejen na výšku, ale případně i do strany. Stojí na dvou kolech, takže při zastavení není třeba se nijak starat, kde kolo opřete, nebo zda stojí stabilně. I při jízdě nijak zvláště neovlivňují řízení. Zkrátka jsou vhodné na turistiku po silnicích, případně po kvalitnějších šotolinových cestách, které najdete např. ve Skandinávii. 
Jejich nevýhodou pak může být větší rozměr, vyšší hmotnost, menší skladnost (u některých to ale může být přesně naopak, kdy například Burley Nomad nebo Flatbed je velice dobře rozložitelný a lehký) a především nutnost hledat pro vaši soupravu tři stopy.

Dobrá rada na závěr:

Nenechávejte koupi vozíku na poslední chvíli! ČR je malý trh a ročně se zde prodá opravdu jen několik málo kusů nákladních vozíků. Proto ani dovozci nedrží velké skladové zásoby. Většinou jednotky kusů. Pak se tradičně každým rokem stane, nejčastěji těsně před a během prázdnin, že prostě vozíky nikde nejsou nebo se na ně dlouho čeká. Kontaktujte nás raději včas, rádi poradíme s výběrem. Máme expediční zkušenosti s více vozíky, jak s dvoukoláky, tak s jednokolkami.

Výrobce  
Zobrazené produkty 1 - 7 z celkových 7
BURLEY Nomad - nákladní vozík

BURLEY Nomad - nákladní vozík

12 490,- Kč (499,60 €) 12 990,- Kč
TOPEAK Journey Trailer - nákladní vozík za kolo s vakem

TOPEAK Journey Trailer - nákladní vozík za kolo s vakem

od 12 990,- Kč (519,60 €) 14 999,- Kč
Na stranu: produktů.

Nejprodávanější zboží v této kategorii

Copyright 2015 - 2024 © kilometry.cz