Výrobci / značky

Osvětlení a blikačky

Úvod Elektro Osvětlení

 

Na každé turistické kolo definitivně patří osvětlení. Cyklista potřebuje za špatných světelných podmínek nejen vidět, ale především být viděn. Proto Vám přinášíme několik kvalitních řešení, která Vám pomohou otázku osvětlení vyřešit. V praxi se osvětlení řeší třemi způsoby - akumulátorovými, bateriovými nebo dynamovými světly. Všechna moderní světla již používají technologii LED.


Dynamová světla - jsou nastálo namontovaná na kole a energii jim dodává dynamo, nejčastěji zabudované v předním náboji. Ty sofistikovanější pak disponují senzory světla, aby mohly za špatných světelných podmínek světlo automaticky zapnout, mají kondenzátory, které jsou schopny naakumulovanou energií zásobovat LED, když zrovna nejedete (červená na semaforu) nebo mají například režim úsporného denního svícení. Vyšší kategorie těchto světel patří k tomu nejlepšímu, co vůbec na své kolo můžete dát.

 

Akumulátorová světla - v sobě mají akumulátor a nejčastěji se používají jako přenositelná či sundavatelná. Jednoduše je nasadíte pouze tehdy, kdy jsou potřeba. Dobíjet je většinou můžete jak doma u zásuvky, tak dynamem na kole, nejčastěji přes konektor microUSB. Dá se říci, že tato světla spojují hlavní přednosti dynamových (dobíjení přímo na kole) a bateriových (přenositelnost) světel. Oproti bateriovým jsou navíc lehčí (díky Li-on akumulátoru) a mají delší světelnou výdrž. Možnost rychle světlo sundat z držáku na kole může být výhodou i nevýhodou.


Bateriová světla - jedná se většinou o nejlevnější třídu osvětlení, k napájení se používají nejčastěji tužkové (AA) nebo mikrotužkové (AAA) baterie. Světla jsou taktéž sundavatelná a přenositelná, což umožňuje jejich použití při více aktivitách. Nejoblíbenější zástupci těchto typů světel jsou přední a zadní blikačky.

 

Naše doporučení

Zásadně nedoporučujeme nákup levných neznačkových světel a blikaček v supermarketech a eshopech. Z vlastní zkušenosti víme, že kvalita použitých materiálů je často zoufalá, většinou trpí různými konstrukčními vadami, rychle vybíjejí baterie, upínací mechanismy jsou nedokonalé, neodolávají UV záření a často nejsou ani vodotěsné. Pokud tedy takový "klumpr" hned neztratíte při prvním otřesu, tak Vám bude většinou akorát pít krev. Jednak nejspíše budete neustále kupovat baterie, světlo bude sotva svítit, konstrukce se začne postupně rozpadat. Pokud chcete ušetřit, doporučujeme vybrat si z kvalitních blikaček, které splní minimálně to, že budete vidět. Pokud chcete vidět a jezdíte více, pak Vám nezbývá, než si vybrat kvalitní a silné přední světlo s dobrou optikou. Ta je nesmírně důležitá pro to, aby světelný paprsek namířila do oblasti před Vámi tak, abyste jednak neoslňovali a především optimálně využili světelnou energii.

Přejeme Vám dobrý výběr a mnoho bezpečně ujetých kilometrů!

Výrobce  
Zobrazené produkty 1 - 35 z celkových 35
Na stranu: produktů.

Nejprodávanější zboží v této kategorii

Copyright 2015 - 2019 © kilometry.cz