Výrobci / značky
Kategorie      

Osvětlení a blikačky

Úvod ElektroOsvětlení

 

Na každé turistické kolo definitivně patří osvětlení. Cyklista potřebuje za špatných světelných podmínek nejen vidět, ale především být viděn. Proto Vám přinášíme několik kvalitních řešení, která Vám pomohou otázku osvětlení vyřešit. V praxi se osvětlení řeší třemi způsoby - akumulátorovými, bateriovými nebo dynamovými světly. Všechna moderní světla již používají technologii LED.


Dynamová světla - jsou nastálo namontovaná na kole a energii jim dodává dynamo, nejčastěji zabudované v předním náboji. Ty sofistikovanější pak disponují senzory světla, aby mohly za špatných světelných podmínek světlo automaticky zapnout, mají kondenzátory, které jsou schopny naakumulovanou energií zásobovat LED, když zrovna nejedete (červená na semaforu) nebo mají například režim úsporného denního svícení. Vyšší kategorie těchto světel patří k tomu nejlepšímu, co vůbec na své kolo můžete dát.

 

Akumulátorová světla - v sobě mají akumulátor a nejčastěji se používají jako přenositelná či sundavatelná. Jednoduše je nasadíte pouze tehdy, kdy jsou potřeba. Dobíjet je většinou můžete jak doma u zásuvky, tak dynamem na kole, nejčastěji přes konektor microUSB. Dá se říci, že tato světla spojují hlavní přednosti dynamových (dobíjení přímo na kole) a bateriových (přenositelnost) světel. Oproti bateriovým jsou navíc lehčí (díky Li-on akumulátoru) a mají delší světelnou výdrž. Možnost rychle světlo sundat z držáku na kole může být výhodou i nevýhodou.


Bateriová světla - jedná se většinou o nejlevnější třídu osvětlení, k napájení se používají nejčastěji tužkové (AA) nebo mikrotužkové (AAA) baterie. Světla jsou taktéž sundavatelná a přenositelná, což umožňuje jejich použití při více aktivitách. Nejoblíbenější zástupci těchto typů světel jsou přední a zadní blikačky.

 

Naše doporučení

Zásadně nedoporučujeme nákup levných neznačkových světel a blikaček v supermarketech a eshopech. Z vlastní zkušenosti víme, že kvalita použitých materiálů je často zoufalá, většinou trpí různými konstrukčními vadami, rychle vybíjejí baterie, upínací mechanismy jsou nedokonalé, neodolávají UV záření a často nejsou ani vodotěsné. Pokud tedy takový "klumpr" hned neztratíte při prvním otřesu, tak Vám bude většinou akorát pít krev. Jednak nejspíše budete neustále kupovat baterie, světlo bude sotva svítit, konstrukce se začne postupně rozpadat. Pokud chcete ušetřit, doporučujeme vybrat si z kvalitních blikaček, které splní minimálně to, že budete vidět. Pokud chcete vidět a jezdíte více, pak Vám nezbývá, než si vybrat kvalitní a silné přední světlo s dobrou optikou. Ta je nesmírně důležitá pro to, aby světelný paprsek namířila do oblasti před Vámi tak, abyste jednak neoslňovali a především optimálně využili světelnou energii.

Přejeme Vám dobrý výběr a mnoho bezpečně ujetých kilometrů!

Výrobce  
Zobrazené produkty 1 - 30 z celkových 30
BUMM Lumotec IQ-X - silné přední dynamové světlo

BUMM Lumotec IQ-X - silné přední dynamové světlo

3 290,- Kč (131,60 €) 3 490,- Kč
BLACKBURN Grid

BLACKBURN Grid

od 599,- Kč (23,96 €)
Náš tipFORCE Glitz - elegantní USB blikačka

FORCE Glitz - elegantní USB blikačka

339,- Kč (13,56 €) 389,- Kč
TOPEAK Redlite II - zadní bateriové světlo

TOPEAK Redlite II - zadní bateriové světlo

369,- Kč (14,76 €) 419,- Kč
TOPEAK HeadLux - oboustranné světlo na přilbu

TOPEAK HeadLux - oboustranné světlo na přilbu

499,- Kč (19,96 €) 559,- Kč
SON - zadní dynamové světlo

SON - zadní dynamové světlo

1 590,- Kč (63,60 €)
SlevaLED čelovka s červenou blikačkou

LED čelovka s červenou blikačkou

190,- Kč (7,60 €) 290,- Kč
Lehká solární lampa na cesty

Lehká solární lampa na cesty

399,- Kč (15,96 €)
Na stranu: produktů.

Nejprodávanější zboží v této kategorii

LED čelovka s červenou blikačkou černá
190,- Kč (7,60 €) 290,- Kč
Copyright 2015 - 2024 © kilometry.cz