Výrobci / značky
Kategorie      

Cyklistické nářadí

Úvod DoplňkyNářadí a pouzdra

 

Kvalitní kompaktní a hlavně v praxi použitelné nářadí by mělo být ve výbavě každého cykloturisty. Jeho pestrost se pak většinou liší podle délky a náročnosti tras, které děláte, a také podle toho, jaké klíče jsou potřeba na Vašem kole. Jinak se vybavíte na jednodenní výlet po ČR, jinak na vícedenní cestu po EU a jinak na dlouhou expedici po rozvojových státech, kde se předpokládá, že vše budete muset opravit sami. Takovým univerzálním řešením je rozumně složené multi-nářadí, které na delší cesty rozšíříme podle potřeby.

Jaké by mělo být minimální složení nářadí a náhradních dílů na různé cesty?

Jednodenní výlet: hadřík, lepení, montpáka/y, pumpička, plochý a křížový šroubovák, imbusy, (stranový klíč 10 mm)

 

Vícedenní cesty: hadřík, lepení, montpáka/y, duše, pumpička, mazání, nýtovačka řetězu, spojka řetězu, plochý a křížový šroubovák, imbusy případně torxy, kleště, stranový klíč 10 mm (případně 15 mm, klíč na sedlo Brooks a další), (drobný materiál - šroubky, podložky, matičky, pérka, atd.), stahovací pásky, (brzdové destičky nebo špalky), (špice)

 

Expecice: hadřík, lepení, montpáka/y, duše, (skládací plášť), pumpička, mazání, nýtovačka řetězu, spojka řetězu, (řetěz), plochý a křížový šroubovák, imbusy případně torxy, kleště, stranový klíč 10 mm (případně 15 mm na pedály, klíč na sedlo Brooks a další), stahovák na kazetu, drobný materiál - šroubky, podložky, matičky, pérka, atd., stahovací pásky, (lanko brzdy a řadící), brzdové destičky nebo špalky, špice

 

Univerzální seznam pro každého opravdu nejde vytvořit, záleží zejména na správném úsudku a také na zkušenostech. Zcela zásadním faktorem je typ Vašeho kola a potřebné klíče na něj, a pak oblast, kam se vydáte. A také na ochotě riskovat, ale to Vás většinou přejde po prvním větším problému :-). Dále nezapomínejte na to, že na vícedenní cesty kromě kola vezete spoustu dalšího vybavení a občas je potřeba udělat servis i na něm. Křížový šroubovák sice dnes na kolo nemusíte potřebovat, ale hodí se na spoustu dalších věcí a v neočekávaných situacích. Rovněž tak univerzální kleště rozumné velikosti. Sice něco váží, ale dokáží občas dost vytrhnout trn z paty. Občas není na škodu i trocha toho užitečného "harampádí" jako je kousek vázacího drátu, popruhy, hadicové svorky, atd. Při vhodném a chytrém výběru kvalitního nářadí nemusí být hmotnost všech těchto věcí, o kterých píšeme, nijak ohromná a Vy přitom budete téměř nezávislí na okolí.

Naše doporučení:

Pokud nejste jen příležitostnými "vyvaděči" kol, zapomeňte na laciná hobby multi nářadíčka ze supermarketů a některých eshopů. Na pohled sice vypadají pěkně, ale pak je to jeden velký "průser". Špatně se drží, mnohdy se s nimi ani ke šroubu nedostanete a co víc, jsou vyrobeny z nekvalitního materiálu. Takže reznou, lámou se a ožvýkají se. Logicky, ušlechtilé i tvrdé kovy či slitiny něco stojí. Rovněž tak důmyslné a ergonomické zpracování. Pokud tedy nechcete obětovat alespoň trochu rozumné peníze, pak je snad lepší si hodit do brašničky imbusy, které Vám doma zbydou z každého nábytku. Pro ty ostatní jsme vybrali z nabídky značek, které patří do špičky v segmentu cyklistického nářadí.

Výrobce  
Zobrazené produkty 1 - 32 z celkových 32
FORCE  - nářadí do řídítek

FORCE - nářadí do řídítek

od 135,- Kč (5,40 €) 149,- Kč
BROOKS MT21 - cyklistické nářadí

BROOKS MT21 - cyklistické nářadí

1 590,- Kč (63,60 €)
TOPEAK Ninja Master+ nářadí

TOPEAK Ninja Master+ nářadí

od 1 090,- Kč (43,60 €) 1 119,- Kč
TOPEAK Ninja C - nýtovačka řetězu do řídítek

TOPEAK Ninja C - nýtovačka řetězu do řídítek

899,- Kč (35,96 €) 1 069,- Kč
TOPEAK Tool Stick - cyklonářadí z kalené oceli

TOPEAK Tool Stick - cyklonářadí z kalené oceli

od 290,- Kč (11,60 €) 449,- Kč
TOPEAK Torx 25 na imbus klíč

TOPEAK Torx 25 na imbus klíč

99,- Kč (3,96 €)
Klíč Torx T25/T10

Klíč Torx T25/T10

49,- Kč (1,96 €)
ZEFAL - montpáka

ZEFAL - montpáka

23,- Kč (0,92 €)
Montpáka s imbusy

Montpáka s imbusy

169,- Kč (6,76 €)
Klíč na pojistné šrouby klik

Klíč na pojistné šrouby klik

129,- Kč (5,16 €)
Stahovací klíč kazety - bič

Stahovací klíč kazety - bič

159,- Kč (6,36 €)
ZEFAL - vodotěsné pouzdro na nářadí Z Box

ZEFAL - vodotěsné pouzdro na nářadí Z Box

229,- Kč (9,16 €) 239,- Kč
Na stranu: produktů.

Nejprodávanější zboží v této kategorii

ZEFAL - montpáka
23,- Kč (0,92 €)
Copyright 2015 - 2024 © kilometry.cz