Výrobci / značky
Kategorie      

Stojany pro kola

Úvod DoplňkyStojany

 

Stojánky jsou silničními nebo terénními cyklisty vnímány velmi často jako zbytečná přítěž nebo dokonce jako něco odporného, co by si na kolo nikdy nedali. Pro nás cykloturisty jsou naopak velmi praktickou věcí, dá se napsat téměř nutností. Mnozí z Vás možná též namítnou, že je to zbytečná zátěž, že stejnak často kolo ani neudrží, že je vždy kolo kam opřít nebo položit. Z našich zkušeností však víme, že jsou místa a situace, kdybyste prostě za stojánek dali cokoliv.

Typy stojánků

Nejběžněji se setkáváme se stojánky pod rám nebo na zadní vidlici. Oba dva tyto typy většinou splňují požadavky, které na stojánek máme, a rozhodování, který pořídit, často ovlivňují jiné faktory. Nejčastěji je to připravenost rámu (návarky) našeho kola pro ten či onen typ, design, cena, nosnost, atd. Pokud často vozíme větší náklad na zadku, hodí se lépe stojan na zadní vidlici, pokud naopak používáme vozíky za kolo, je vhodnější stojan pod střed rámu, vzhledem k lepšímu přístupu a bezkonfliktnosti s ojí vozíku.

Dále jsou na trhu různá zvláštní atypická řešení jako například dvounožky, různé lehké skládací tyče, apod. Zajímavé a hodně praktické především pro expediční cyklisty jsou doplňkové stojánky na přední nosič či kolo.

Jak vybírat stojánek na kolo?

Hlavní kritériem pro výběr stojánku by měla být jeho velikost (podle velikosti našeho kola), nosnost a praktičnost. Zároveň pak bereme v potaz eventuální připravenost našeho rámu (návarky) pro stojánek, výškovou stavitelnost stojánku a jeho vzhled, aby na kole příliš nerušil. V potaz můžeme brát i jeho nižší hmotnost, která ovšem bude většinou v rozporu s vyšší nosností. Pokud však jezdíte víceméně turisticky, bez velké zátěže, seženete jednoduchý a dostačující stojánek většinou do tří stovek. Designové kousky a zvláštní řešení pak dost často překročí tisícovku, ale i tu rádi investujete, neboť Vám velmi ulehčí cykloturistický život. Navíc je to dlouhodobá investice.

Naše doporučení:

Pokud se budete řídit našimi radami výše, jistě vyberete v našem sortimentu sami dobře. Do sortimentu zásadně zařazujeme námi nebo našimi kolegy expedičně odzkoušené stojánky, o kterých jsme přesvědčeni, že plně vyhoví. Dále stojánky prestižních značek (Pletscher, Tubus, aj.), které jsou zárukou kvality, a v neposlední řadě chceme nabídnout i různá cenově dostupná a atypická řešení. Expedičním kolegům vřele doporučujeme stojánek k přednímu nosiči Tubus.

Přejeme Vám dobrý výběr.

Výrobce  
Zobrazené produkty 1 - 11 z celkových 11
FORCE Lux Al 24-29'' - stojan pod rám

FORCE Lux Al 24-29'' - stojan pod rám

299,- Kč (11,96 €) 329,- Kč
FORCE Mant - stojan na zadní vidlici

FORCE Mant - stojan na zadní vidlici

269,- Kč (10,76 €) 299,- Kč
Středový stojan 16-20"

Středový stojan 16-20"

179,- Kč (7,16 €)
FORCE Two - dvounohý stojan pod rám

FORCE Two - dvounohý stojan pod rám

499,- Kč (19,96 €) 599,- Kč
Na stranu: produktů.

Nejprodávanější zboží v této kategorii

FORCE Two - dvounohý stojan pod rám
499,- Kč (19,96 €) 599,- Kč
Středový stojan 16-20"
179,- Kč (7,16 €)
Copyright 2015 - 2024 © kilometry.cz