Výrobci / značky
Novinky
DOVOLENÁ

Vážení příznivci cykloturistiky,   jelikož máme děti a ty mají prázdniny, chceme si dopřát v létě alespoň dvoutýdenní společné cykloputování. Z toho důvodu bude od 26.7. do 7.8.2020 provoz e-shopu omezen. I...

více

Solární nabíjení přístrojů a praktické doplňky

Úvod ElektroSolární nabíjení

 

S technologickým vývojem v oblasti solárních panelů a kvalitních baterií přichází na trh velmi zajímavá řešení v oblasti outdoorového dobíjení a skladování energie. Tento vývoj navíc umocňuje obrovská poptávka všech outdoorových nadšenců různého zaměření po energetické soběstačnosti. Nejčastěji hledáme řešení pro nabíjení chytrých telefonů, tabletů a navigací. Kvalitní a dostatečně silná solární sada nám tento problém může vyřešit, musí ovšem svítit slunce!


Jak solární nabíjení funguje?

Pokud chceme, aby nám nabíjení přístrojů ze slunce spolehlivě fungovalo, musíme si pořídit dostatečně velký solární panel a k němu powerbanku (baterii), do které budeme energii ukládat. Z powerbanky pak nabíjíme naše přístroje. To u kvalitních řešení může probíhat současně. Energie ze slunce se ukládá do powerbanky a současně nabíjíme. V případě nadbytků zůstává přebytečná energie v powerbance (dobíjí ji), v případě nedostaku si zařízení energii dobere z powerbanky. Powerbanka je v tomto řetězci takovým stabilizátorem energetických výkyvů. Přímé nabíjení přístrojů rovnou z panelu se nedoporučuje. Jednak si snižujete životnost baterie v zařízení a také to nemusí vůbec fungovat. Například většina dnešních "chytrých" telefonů, pokud přerušíte nabíjení, procesor elektronicky odpojí telefon od nabíječky a vy byste, při každém mráčku na obloze nebo zakrytí panelu (tunel, most, stromy, atd.), museli telefon mechanicky odpojit a znovu připojit. Moderní a kvalitní powerbanky s Li-on akumulátorem určené přímo pro solární systémy jsou na energetické výkyvy připraveny. Powerbanka Vám navíc "uskladní energii" na dobu, kdy nebude solární energie k dispozici.

 

Důležitý je dostatečný výkon panelu a kapacita powerbanky!

Při pořizování solárního systému nabíjení si musíme nejprve jasně říci, která zařízení bychom potřebovali nabíjet a jakou mají energetickou náročnost. To znamená, že si musíme zjistit kapacitu baterií v zařízeních a pak si také uvědomit, jak dlouho jsou schopni provozu na vlastní baterii. Sečtené kapacity baterií + rezerva nám dají výslednou hodnotu kapacity powerbanky (hodně zjednodušeně napsáno). Podle velikosti potřebné powerbanky pak volíme velikost panelu, aby jí byl schopný vůbec dobít a za rozumnou dobu.

Naše doporučení

S obrovskou poptávkou po energii ze slunce ("zadarmo"), zaplavily trh nejrůznější solární nabíječky s naprosto oblbujícím marketinkem všude kolem. Ve skutečnosti a z vlastní zkušenosti víme, že drtivá většina z nich téměř nefunguje. Kdo má malinko pojem o elektrotechnice, tak mu to musí být jasné. Proto jsme sami dlouho monitorovali tento segment trhu, jelikož nás otázka nabíjení dlouhodobě trápila a několikrát jsme šlápli vedle. Ale nakonec jsme našli! Goal Zero. Tato americká firma je nezpochybnitelně celosvětovým lídrem v oblasti solárního outdoorového nabíjení a skladování energie, vývojově celý tento segment táhne a co víc, v ČR existuje dovozce a tím pádem i podpora. Při tříměsíční expedici na Novém Zélandu jsme si vyzkoušeli 20W panel Nomád a velmi silnou powerbanku Sherpa 100, která nám bez problémů nabila i 10" notebook. Nutné ovšem poznamenat, že se v tomto případě jedná o velmi drahou sestavu, která by se nejspíše žádnému cykloturistovi nevrátila.

Naše rada tedy je: nejprve co nejvíce zredukovat energetickou potřebu na cestách vhodným výběrem elektroniky, na cestách samotných například vypínat nebo přepínat mobil do leteckého módu v době, kdy ho nepoužíváme, vypínat GPS, používat LED světla, atd. Dále se nám velmi osvědčilo kombinovat solární nabíjení s nabíjením z kvalitního dynama. Pokud totiž nesvítí, ani nejlepší solární elektrárna téměř nevyrábí! Dynamen a druhou malou powerbankou si navíc snížíte nároky na solární sestavu. Jako hodně praktickou sestavu na cesty bychom viděli například sadu Nomad 14 (Nomád 10, 20) + Venture 30 nebo 70 a dynamo SON + Flip 12/24/36. Všechny pořízené powerbanky samozřejmě kdykoliv nabijete i ze sítě!

Pamatujte na to, že "energetická svoboda", pokud má fungovat, něco stojí.

Výrobce  
Zobrazené produkty 1 - 17 z celkových 17
Název Cena
GOAL ZERO Nomád 5 - solární panel 5W GOAL ZERO Nomád 5 - solární panel 5W

Robustní a odolný outdoorový solární panel s výkonem 5W

 

Lehké řešení poskytující nepřetržitou energii ze slunce. Nomad 5 je kompaktní a robustní, a přesto lehoučký a skladný. Výkon 5 W bohatě postačí na dobíjení mobilních telefonů či svítilen, odolnost panelu zajistí jeho funkční a pohodlné použití i v náročných podmínkách. Parádním doplňkem je vestavěný stojan, který umožní nejen nasměrovat panel ke slunci do ideální polohy, ale také připnout kompatibilní powerbanku Flip 10 nebo 12 a zapojit ji do USB výstupu, díky čemuž sestavíte kompletní sadu pro čerpání sluneční energie.

 • Rozměry: 24 x 17.8 x 2 cm
 • Porty: USB port: 5V, až 1A (max 5 W)
 • Výkon: 5 W pro nabíjení malých zařízení
 • Vestavěný stojan a držák na powerbanku řady Flip (ideálně Flip 10/12)
 • zvýhodněný set obsahuje panel Nomad 5 + powerbanku Flip 12 s kapacitou 3350 mAh (zelenou), která pokryje cca jedno nabití mobilu (smartphone)

Hmotnost: 360 g

Výrobce:  Goal Zero
od 1 790,- Kč (71,60 €)
GOAL ZERO Nomad 10 - solární panel 10W GOAL ZERO Nomad 10 - solární panel 10W

Lehký přenosný solární panel určený především pro dobíjení drobné elektroniky na cestách, výpravách, expedicích a všude tam, kde je obtížný přístup ke zdroji elektřiny. Panel je možné upnout pomocí karabinek například na horní brašnu/batoh a nabíjet i za jízdy či za chůze. Optimální a mnohem efektivnější je nastavit panel kolmo ke slunci pomocí polohovatelného stojánku. Monokrystalický panel zvládne nabíjet elektroniku přímo ze slunce. Doporučujeme ale nabíjet nejprve powerbanku Goal Zero (není součástí balení) a následně až elektroniku z powerbanky. Solární panel Nomad 10 je vybaven úchytem na powerbanky řady Flip, ale funguje i na další powerbanky s USB. Je vybaven technologií autorestart, která obnoví nabíjení v případě odpojení kvůli nedostatečnému slunečnímu svitu. Panel je vysoce odolný proti vodě, sněhu i mechanickému poškození.


Hmotnost: 510 g

Výrobce:  Goal Zero
2 990,- Kč (119,60 €)
GOAL ZERO Nomad 20 - skládací solární panel 20W GOAL ZERO Nomad 20 - skládací solární panel 20W

Přenosný solární panel určený především pro dobíjení drobné elektroniky na cestách, výpravách, expedicích a všude tam, kde je obtížný přístup ke zdroji elektřiny. Panel je možné upnout pomocí karabinek například na horní brašnu/batoh a nabíjet i za jízdy či za chůze. Optimální a mnohem efektivnější je nastavit panel kolmo ke slunci pomocí polohovatelného stojánku. Monokrystalický panel zvládne nabíjet elektroniku přímo ze slunce. Doporučujeme ale nabíjet nejprve powerbanku Goal Zero (není součástí balení) a následně až elektroniku z powerbanky. Solární panel Nomad 20 je vybaven úchytem na powerbanky řady Flip, ale funguje i na další powerbanky s USB a také na powerpacky s 8mm portem (Sherpa). Díky 8mm napájecímu kabelu lze panelNomad 20 (a vyšší) řetězit (doporučujeme max. 4 zřetězené panely). Je vybaven technologií autorestart, která obnoví nabíjení v případě odpojení kvůli nedostatečnému slunečnímu svitu. Panel je vysoce odolný proti vodě, sněhu i mechanickému poškození.

 

Hmotnost: 1030 g

Výrobce:  Goal Zero
5 490,- Kč (219,60 €)
GOAL ZERO Nomád 14 Plus - skládací solární panel 14W GOAL ZERO Nomád 14 Plus - skládací solární panel 14W

Nomad 14 Plus je přenosný solární panel s inovativní technologii pro nabíjení USB zařízení přímo ze slunce. Modulární odnímatelný stojan a indikátor intenzity slunečního svitu zajistí co nejlepší zkušenost se solárním nabíjením. Zabudovaný dynamický auto-restart a inteligentní elektronika, optimalizují výkon tak, aby se přizpůsobil nabíjenému zařízení. Přehledný LED indikátor zobrazuje sílu slunečního svitu. Získáte okamžitou zpětnou vazbu o umístění a výkonu panelu při nabíjení. Doporučujeme v kombinaci s poverbankami Venture 30 a 70, případně Flip 20, 30.

 • výkon: 14 W
 • výstupy: 8 mm: 14-22 V, až 1 A (max 14 W), USB-A port: 5 V, až 2.4 A (12 W max)
 • Doba nabíjení powerbanky Sherpa 50: 7 - 14 h
 • Doba nabíjení powerbanky Sherpa 100: 14-28 h
 • Vlastní fotovoltaický panel zalaminován do pevné pružné desky
 • Odepínatelný stojánek s kapsou na magnet
 • Praktická oka pro připevnění po obvodu panelu
 • Indikátor nabíjení informující o optimálním přísunu energie (dobré pro ideální nasměrování)
 • Funkce autorestart usnadňující přímé nabíjení přístrojů
 • Typ panelu: Monokrystal
 • Ideální teplota pro použití: -17 až 48°C
 • Možnost řetězení s dalšími panely Goal Zero
 • Rozměry složený: 31 x 20 x 1.3 cm
 • Rozměry rozložený: 31 x 40 x 0.2 cm

Hmotnost: bez stojanu 635 g, se stojanem 862 g

Výrobce:  Goal Zero
4 490,- Kč (179,60 €)
GOAL ZERO Nomad 7 Plus + Venture 30 sada GOAL ZERO Nomad 7 Plus + Venture 30 sada

Ultralehká inteligentní powerbanka Venture 30 v setu se solárním panelem Nomad 7 Plus Vám zajistí snadné dobití telefonů, tabletů, GPS a mnoha dalších zařízení na cestách. Dohromady tvoří opravdu fungující sadu vhodnou pro dobíjení různých zařízení kdekoliv na cestách nebo třeba jen při toulkách ve městě. 

Výrobce:  Goal Zero
5 555,- Kč (222,20 €) 5 590,- Kč
GOAL ZERO Venture 30 - inteligentní outdoorová powerbanka GOAL ZERO Venture 30 - inteligentní outdoorová powerbanka

Nejpokročilejší powerbanka s řídící jednotkou pro rychlé nabíjení. Extra odolné tělo a kapacita 7800 mAh

 

Venture není jen tak ledajaká powerbanka. Díky své odolnosti, kapacitě, rychlosti nabíjení a dalšími chytrými doplňky je možná tím nejpokročilejším nabíjecím zařízením na trhu.

 

Odolnost:

 • IPX 6 – tahle norma, kterou Venture splňuje, vám zajistí bezproblémový chod i v méně příjemných podmínkách. Déšť, bláto i prach – všechno tohle snese a bude u toho pumpovat šťávu do vašich zařízení. Nějaké to náhodné upuštění na zem by také neměl být problém.

Kapacita:

 • Dobře skrytý akumulátor uvnitř má kapacitu 7800 mAh. To pro představu znamená asi 1 plné nabití tabletu, až 3 smartphonů nebo 10 čelovek. To vše v odolném pogumovaném těle o celkové váze 250 gramů.

Rychlost nabíjení:

 • Unikátní schopnost řízeného nabíjení, která je ve Venture zabudována, má za následek extra rychlé nabíjení. Dokáže si totiž „osahat“ zařízení, které nabíjíte, a pustí do něj maximum toho, co může. Nabíjení z Venture 30 je tak rychlejší než ze sítě! Díky 2 výstupním USB portům můžete navíc nabíjet dvě zařízení současně, a tím opět zkrátit celý proces.

Doplňky:

 • Na přední straně je umístěno pět diod, které mají několik funkcí. Jednou z nich je 150 lumenová svítilna, což není žádné ořezávátko, dále slouží i jako indikátor stavu baterie a podle rychlosti blikání navíc poznáte, jak rychle se připojené zařízení nabíjí.
Výrobce:  Goal Zero
2 990,- Kč (119,60 €)
GOAL ZERO Venture 70 - silná outdoorová powerbanka GOAL ZERO Venture 70 - silná outdoorová powerbanka

Silná powerbanka do těch nejnáročnějších podmínek

 

Inteligentní odolná powerbanka v pogumovaném těle s dvěma silnými 2,4A USB výstupy, z kterých můžete nabíjet současně až dvě zařízení. Nabíjení probíhá přes microUSB 2,1A. Nabíjecí doba ze sítě (2A USB) je cca 8 hodin, panel Nomad 20 nabije powerbanku podle světelných podmínek za 8-14 hodin, Nomad 13 za 11-22 hodin.

Venture 70 je unikátní hned v několika směrech:  nevadí jí jakékoliv počasí, deště nebo pádu do louže se nemusíte obávat. Pogumované tělo snese i hrubé zacházení. Nízká váha v kombinaci s kapacitou a unikátní funkce inteligentního nabíjení umožňuje nabíjet vaše zařízení rychleji než ze sítě. Powerbanka komunikuje s připojeným zařízením a zjistí si potřebné údaje na jejichž základě pak přizpůsobí parametry nabíjení. Jedná se o jednu z nejinteligentnějších powerbank na trhu.

 

Specifikace:

 • Typ baterie: Li-ion NMC (18650)
 • Kapacita baterie: 66,9 Wh (3.78 V, 17700 mAh)
 • Životnost: stovky cyklů
 • USB port (výstup): 2x 5 V, až 2.4 A (12W max), regulovaný
 • USB-micro port (vstup): 5 V, až 3 A (15 W max)
 • indikátor nabití
 • LED svítilna 65 lumen
 • Rozměry: 16,3 × 9,5 × 2,35 cm
 • Provozní teplota: 0–45°C
 • IP67 (100% prachotěsnost, ponoření do hloubky 1m na 30 minut)

Hmotnost: 454 g

 

Výrobce:  Goal Zero
4 190,- Kč (167,60 €)
GOAL ZERO Sherpa 100AC - profesionální powerbanka GOAL ZERO Sherpa 100AC - profesionální powerbanka

Všestranná inteligentní powerbanka s obrovskou kapacitou toho umí zase o mnoho více než její předchůdci. Nezastaví ji ani nutnost bezdrátového nabíjení, potřeba vysokorychlostního přenosu (až 60 W) a ve svém těle má celou řadu portů pro nabíjení mobilů, tabletů, foťáků a díky integrované zásuvce (integrovaný DC/AC měnič) i čehokoliv dalšího, co vás napadne. Interaktivní OLED displej s indikátorem baterie i přesného času výdrže vás nikdy nenechá na pochybách, kolik toho ještě budete schopni nabít.

Pokud jde o nabíjení samotné powerbanky, je natolik flexibilní, že nabízí tři možnosti – můžete nabíjet z USB zdroje, z 12 V autoadaptéru, nebo, jak už je u Goal Zero zvykem, přímo ze slunce za pomoci kompatibilního solárního panelu, z něhož lze Sherpu nabít do plných i za pouhých 7 hodin.

Balení obsahuje čtyři robustní kabely, díky kterým můžete svá zařízení nabíjet ještě efektivněji díky podpoře až tříampérového přenosu.


Poznámka: Momentálně je díky pandemii opožděná dodávka pro evropský trh, čeká se na naskladnění produktu. Předpoklad je doufejme během června. Objednávku samozřejmě můžete udělat kdykoliv, o jejím vybavení Vás budeme informovat.

Výrobce:  Goal Zero
8 888,- Kč (355,52 €) 8 990,- Kč
GOAL ZERO Flip 12 - malá outdoorová powerbanka GOAL ZERO Flip 12 - malá outdoorová powerbanka

Malý přenosný akumulátor o kapacitě 3350 mAh pro nabíjení menších zařízení


Nejmenší a nejkompaktnější z výkonné a spolehlivé rodiny Flipů od Goal Zero se i navzdory miniaturním rozměrům a hmotnosti (jen 70 g) může opřít o slušnou kapacitu 3350 mAh. To bohatě vystačí na dobití mobilního telefonu z nuly na sto. Zabudovaný USB výstup, který se jednoduše vyklopí a připojí k jakémukoliv USB portu, umožňuje pohodlné nabití samotného Flipu za pouhé tří hodiny. Na vašich dlouhých cestách pak můžete Flipa dobít bez problémů ze solárního panelu Goal Zero Nomad 7 Plus, jemuž budou stačit 3-4 hodiny k plnému nabití! Zkrátka ideální pracovník pro všechna vaše dobrodružství.

 • kompaktní rozměry
 • extrémně nízká hmotnost
 • 3350 mAh, stačí k dobití mobilu
 • možnost nabíjení ze slunce
 • indikátor baterie


Výrobce:  Goal Zero
790,- Kč (31,60 €)
GOAL ZERO Flip 20 - outdoorová powerbanka GOAL ZERO Flip 20 - outdoorová powerbanka

Malý akumulátor pro opakované nabíjení malých zařízení s kapacitou 5200 mAh

 

Dvojnásobná kapacita oproti Flipu 10 znamená asi 2x dobití vašeho smartphonu a s tím už se dá přežít i prodloužený víkend v přírodě.

 

Mobilní telefony, nabíjecí čelovky, GPS navigace – zařízení, která mají tendenci se vybít ve chvílích, kdy je nejvíce potřebujeme, mohou „natankovat“ z malého akumulátoru, který se vejde do kapsy. Výstupem je USB konektor, přes který hravě připojíte požadovaný kabel (v balení je mini USB). Vstupní USB je situováno tak, aby šel Flip 20 nabíjet a zároveň dobíjel připojené zařízení.

 

Obsah balení:

 • Akumulátor Flip 20
 • Micro USB kabel

Hmotnost: 130 g

Výrobce:  Goal Zero
999,- Kč (39,96 €) 1 090,- Kč
GOAL ZERO Flip 36 - outdoorová powerbanka GOAL ZERO Flip 36 - outdoorová powerbanka

Kompaktní odolná outdoorová powerbanka s kapacitou 10050 mAh

 

Specifikace:

 • USB Port (výstup): 5 V až do 2.1 A (10.5 W max), regulovaný
 • USB Port (vstup): 5 V až do 2.1 A (10.5 W max), regulovaný
 • Typ baterie: Li-ion NMC
 • Kapacita: 36 Wh (3.6 V, 10050 mAh)
 • Životnost: stovky nabíjecích cyklů
 • Údržba: dobíjejte každých 3 až 6 měsíců
 • Zabudovaná ochrana proti přílišnému vybití a nabíjení
 • Ideální pro solární nabíjení (Nomad 7 ho nabije za 7-16h)
 • LED indikátor nabíjení/nabití
 • Dokáže se zároveň nabíjet i vybíjet (nabíjí jiná zařízení během svého dobíjení)
 • Nabije přibližně 5x mobil, 3x kompaktní fotoaparát, 10x svítilnu
 • Doba nabíjení ze sítě: cca 5 hodin
 • Rozměry: 94 x 61 x 21 mm
 • Provozní teplota: 0–40 °C

Obsah balení:

 • Akumulátor Flip 36
 • Micro USB kabel

Hmotnost: 193 g

Výrobce:  Goal Zero
1 390,- Kč (55,60 €)
GOAL ZERO Guide 10 Plus - cestovní nabíječka GOAL ZERO Guide 10 Plus - cestovní nabíječka

Přenosná robustní cestovní nabíječka AA + AAA článků a zároveň powerbanka


 • Umožňuje nabíjet AA nebo AAA baterie ze slunce nebo z jakékoliv USB portu
 • Vestavěná LED svítilna 100 mW
 • Vstup: USB mini port - 5 V, až 0.8 A (max 4 W), Mini solar port: 6,5 V, až 1.1 A (max 7 W)
 • Výstup: USB-A port - 5 V, až 1 A (max 5 W)
 • Doba nabíjení USB rozhraní: 6-10 h
 • Doba nabíjení Nomad 7 Plus: 3-6 h
 • Kapacita: 11 Wh / 4.8 V / 2300 mAh
 • Součást balení: Guide 10 Plus , 4 AA dobíjecí baterie NiMH , AAA Adaptér , USB kabel

Hmotnost: 181 g

Výrobce:  Goal Zero
1 190,- Kč (47,60 €)
GOAL ZERO Crush Light - solární skládací lampa GOAL ZERO Crush Light - solární skládací lampa

Precizně zpracovaná solární skládací lampa na cesty

 • Kapacita baterie: 3.7 V, 500mAh
 • Vstupy: USB port 5V,max 25,5 W
 • Baterie: Li-ion NMC
 • Světelný tok: 60 lm
 • Teplota světla: 3000 K
 • Doba nabíjení - USB rozhraní: 2.5 h
 • Doba nabíjení - Nomad 7Plus: 2.5 h
 • Doba nabíjení - vestavěný solární panel: 20 h
 • Doba svícení - high / medium / low / candle light: 3 / 6 / 35 / 3,5 h
 • Rozměry: otevřené - 125 x 125 x 100 mm, zavřené - 125 x 125 x 15 mm

Hmotnost: 91 g

Výrobce:  Goal Zero
790,- Kč (31,60 €)
GOAL ZERO Lighthouse Micro Charge - kombinace LED svítilny a powerbanky GOAL ZERO Lighthouse Micro Charge - kombinace LED svítilny a powerbanky

Velice kompaktní dobíjecí 100% vodotěsná (IPX6) LED svítilna, silná blikačka a menší powerbanka. Díky nízké spotřebě energie a několika stupňům svícení se hodí pro mnoho outdoorových aktivit. 

 

 • Kapacita: 9.62 Wh / 3.7 V / 2600 mAh
 • Vstup/Výstup: USB-A tip: 5 V, až 1 A (5 W max)
 • Světelný tok lampy: 150 lm
 • Doba nabíjení - USB rozhraní: 3.5 h
 • Doba nabíjení - Nomad 7Plus: 3.5 h
 • Doba svícení - jedna strana: nízká intenzita - 170 h, vysoká intenzita - 15 h
 • Doba svícení - obě strany: nízká intenzita - 80 h, vysoká intenzita - 7 h
 • Doba blikání: nízká intenzita - 100 h, vysoká intenzita - 8,5 h 
 • Rozměry: 112 x 37.75 mm

Hmotnost: 87 g

Výrobce:  Goal Zero
888,- Kč (35,52 €) 890,- Kč
GOAL ZERO - Light-A-Life Mini GOAL ZERO - Light-A-Life Mini

Praktická závěsná USB lampička s možností řetězení. Výkon až 110 lumenů


Malé ale výkonné světlo je ideální doplněk do kempu nebo na stanování ve volné přírodě. Přes svůj miniaturní rozměr na něm najdete regulaci světelného kužele, karabinku k zavěšení a možnost řetězení až ke třem dalším světlům.

Celou lampičku hravě schováte do dlaně, má pouhých 68 gramů a kvalitně provedenou konstrukci. Navíc disponuje několika prvky, díky kterým je celkové použití praktičtější:

 • V balení je karabinka, pomocí které lampu zavěsíte takřka kamkoliv.
 • Pomocí vysouvatelného stínítka regulujete kužel světla
 • S kabelem dlouhým cca 120 cm pohodlně uložíte zdroj energie.
 • Pokud potřebujete osvětlit větší prostor, můžete propojit až 4 Light-a-life lampičky
 • Díky tlačítku zapnout/vypnout není třeba po každém použití odpojovat zdroj energie.

Zdrojem energie může být jakékoliv zařízení s USB portem (PC, notebook, powerbanky). Například jeden z nejmenších akumulátorů od Goal Zero Switch 10 (3000 mAh) by živil lampičku po 5 hodin. Větší Venture 30 (7800 mAh) až 15 hodin.

 

Jednou Light-A-Life lampičkou o 110 lm bez problémů osvítíte stan nebo menší místnost.


Výrobce:  Goal Zero
890,- Kč (35,60 €)
GOAL ZERO Lighthouse 250 Mini - kombinace LED svítilny a powerbanky GOAL ZERO Lighthouse 250 Mini - kombinace LED svítilny a powerbanky

Kompaktní stolní svítilna s integrovaným 3000 mAh akumulátorem a kvalitním zpracováním

 

Multifunkční pomocník, který v sobě kombinuje silné světlo a powerbanku. Zatímco si s ním tedy svítíte na přípravu večeře, necháváte si nabíjet váš telefon nebo jiné elektronické zařízení.

Zdrojem světla je úsporná LED dioda. Kromě praktické plynulé regulace intenzity osvětlení (max 210 lm) máte možnost úplně ztlumit část kužele, abyste neoslňovali ostatní. Svítilnu lze buď vztyčit na skládací nožky, nebo pomocí háčku zavěsit. S takto kvalitně zpracovanou konstrukcí je radost manipulovat.

K nabíjení svítilny slouží integrovaný USB kabel, který je elegantně stočen a zajištěn magnetem. Ze sítě bude nabíjení trvat asi 4 hodiny, ze solárního panelu Nomad 7 asi 6 hodin. Své zařízení naopak nabíjíte výstupním USB portem a můžete do něj „nalít“ až 3000 mAh, což je celková kapacita akumulátoru. Díky indikátoru stavu baterie vždy víte, jak jste na tom.

 

NÁŠ TIP: Tuto moc povedenou lucernu vozíme na všechny naše cyklo i necyklo výpravy, kde si s ní svítíme všude, kde to potřebujeme (ve/u stanu, na terase laciných ubytování, atd.). Lucerna má jednak háček na zavěšení (třeba na větev stromu), silný magnet na spodní základně ("přilepíte" ji na jakoukoliv kovovou konstrukci) nebo stojí na nožkách či své základně. Jako bonus je možnost využít vnitřní akumulátor jako powerbanku.

 

Hmotnost: 226.8 g

Výrobce:  Goal Zero
1 290,- Kč (51,60 €)
Solární panel na cesty Solární panel na cesty

Lehký skládací cestovní fotovoltaický panel s oky na zavěšení

 • Výrobce: OEM - Made in China
 • v pěkném maskovaném provedení
 • s kapsičkou na powerbanku/mobil
 • v balení: panel + dvě karabinky na zavěšení
 • výstup USB: 5 V
 • červená LED kontrolka nabíjení

Hmotnost: 320 g

 

Naše osobní poznámka: Panel má celkem kvalitní odolné zpracování a je krásně skladný, což je pro cyklisty velmi důležité. Výkonové údaje výrobce bychom ovšem brali s velkou rezervou (asi tak jako kapacitu drtivé většiny čínských OEM powerbank na trhu). Reálná hodnota maximálního výkonu bude podle nás tak o 1/3 nižší. I tak ale odvede dobré služby s dlouhou životností.

S jakýmkoliv fotovoltaickým panelem vždy doporučujeme používat powerbanku jako vyrovnávací prvek. Přímé nabíjení samozřejmě lze, pokud je delší čas jasná obloha a panel není v pohybu (např. na kole), jinak dochází k přerušování nabíjecího cyklu a snižování životnosti baterie v přístroji.

1 490,- Kč (59,60 €)
Na stranu: produktů.

Nejprodávanější zboží v této kategorii

Copyright 2015 - 2020 © kilometry.cz