Výrobci / značky
Novinky
DOVOLENÁ

Vážení příznivci cykloturistiky,   jelikož máme děti a ty mají prázdniny, chceme si dopřát v létě alespoň dvoutýdenní společné cykloputování. Z toho důvodu bude od 26.7. do 7.8.2020 provoz e-shopu omezen. I...

více

Cykloturistická sedla

Výrobce  
Zobrazené produkty 1 - 19 z celkových 19
Název Cena
BROOKS B17 - kožené sedlo BROOKS B17 - kožené sedlo

Vlajková loď v nabídce Brooksu. Sedlo, které už je na trhu více než sto let a světlo světa spatřilo stejně dávno jako první katalog Brooks. Tedy už v roce 1898. B17 je vhodné pro „štrekaře“, stejně jako pro sportovněji založené rekreační jezdce. Model má i verzi pro ženy s označením Brooks B17 S. V základním provedení má černé železné lyžiny.

 

Šířka: 170 mm

Délka: 280 mm

Hmotnost: 525 g

Označení: Trekking & Touring

Výrobce:  Brooks
2 990,- Kč (119,60 €)
BROOKS B17 S - dámské kožené sedlo BROOKS B17 S - dámské kožené sedlo

Vlajková loď v nabídce Brooksu. Sedlo, které už je na trhu více než sto let a světlo světa spatřilo stejně dávno jako první katalog Brooks. Tedy už v roce 1898. B17 je vhodné pro „štrekaře“, stejně jako pro sportovněji založené rekreační jezdce. B17 S je dámskou verzí tohoto legendárního sedla.

 

Šířka: 176 mm

Délka: 242 mm

Hmotnost: 460 g

Označení: Trekking & Touring

Výrobce:  Brooks
2 990,- Kč (119,60 €)
BROOKS Flyer Imperial BROOKS Flyer Imperial

Flyer Imperial - odpružené sedlo stvořené na dlouhé cestování. Kožená část sedla je shodná s modelem B17, navíc je opatřena výřezem, který zaručuje zvýšenou pružnost a úlevu od nepříjemného tlaku.

 

Šířka: 166 mm

Délka: 275 mm

Barva: černá

Hmotnost: 860 g

Označení: Trekking & Touring

Výrobce:  Brooks
3 090,- Kč (123,60 €)
BROOKS Flyer - kožené sedlo BROOKS Flyer - kožené sedlo

Flyer je klasickým pružinovým sedlem z dílny Brooksu, které je vhodné pro pohodlné výlety a dlouhé cestování. Flyer je přímým nástupcem sedla B66 Champion, které bylo poprvé představeno v katalogu z roku 1927. Kožená část sedla je shodná s modelem B17, a proto nabízí stejný komfort.

 

Šířka: 175 mm

Délka: 275 mm

Hmotnost: 860 g

Označení: Trekking & Touring

Výrobce:  Brooks
3 090,- Kč (123,60 €)
BROOKS Flyer S - dámské kožené sedlo BROOKS Flyer S - dámské kožené sedlo

Flyer je klasickým pružinovým sedlem z dílny Brooksu, které je vhodné pro pohodlné výlety a dlouhé cestování. Flyer je přímým nástupcem sedla B66 Champion, které bylo poprvé představeno v katalogu z roku 1927. Kožená část sedla je shodná s modelem B17, a proto nabízí stejný komfort. Toto je jeho dámská verze.

Šířka: 176 mm

Délka: 242 mm

Hmotnost: 800 g

Označení: Trekking & Touring 

Výrobce:  Brooks
3 090,- Kč (123,60 €)
BROOKS Proofide - impregnační vosk na kožená sedla BROOKS Proofide - impregnační vosk na kožená sedla

Impregnační vosk na kožená sedla se 50 g obsahu (nové větší balení)

 

 

Výrobce:  Brooks
390,- Kč (15,60 €)
BROOKS Maintaince Kit - sada pro údržbu BROOKS Maintaince Kit - sada pro údržbu

Vše co potřebujete k řádné údržbě sedla tak, aby se rychle přizpůsobilo Vašemu pozadí a vydrželo Vám dlouhé roky.

Obsahuje:

 • Speciální vazelínu na ošetření sedla Proofide s 25 g obsahu
 • Bavlněný hadřík 
 • Brooks klíč na vytažení kůže sedla (kompatibilní se všemi typy, kromě titanových sedel)
Výrobce:  Brooks
390,- Kč (15,60 €)
BROOKS - ochranný potah koženého sedla BROOKS - ochranný potah koženého sedla

Ochranný kryt sedla, resp. pláštěnka, by se měla používat v případě, že kolo necháváte stát venku a hrozí déšť, či snežení. Je také možné jí použít, když opravdu hodně prší a vy na kole jedete. 

Pokud se jede na sedle, které je mokré, hrozí nejen obarvení vašeho oblečení od barvy sedla, ale také ztráta tvaru sedla a vlastně jeho zničení. 

Pro ještě větší ochranu sedla doporučujeme namastit sedlo zespodu a používat blatníky. 

Pokud jezdíte v dešti či jinak nepříznivých podmínkách často, měli byste zvážit výměnu sedla za Brooks B17 Cambium, které je vyrobeno z přírodního kaučuku a je určeno právě do situací, kdy se sedlo nevyhne vystavení vodě, blátu nebo sněhu. 

 

Velikost M - pro všechna silniční, horská či trekingová sedla jako například všechny verze sedel B17.

Výrobce:  Brooks
390,- Kč (15,60 €)
BROOKS C17 Cambium All Weather - sedlo z přírodního kaučuku BROOKS C17 Cambium All Weather - sedlo z přírodního kaučuku

Sedlo Brooks C17 Cambium All Weather je stvořené pro dlouhá léta náročného ježdění ve vzpřímenější poloze (60°). Své využití najde jak při dojíždění ve městě, tak i při cestách kolem světa. C17 All Weather je odolné a pohodlné sedlo, které nabízí stejný moderní design jako všechna sedla řady Brooks Cambium. Díky přírodnímu vulkanizovanému kaučuku je toto sedlo pružné a nevyžaduje žádné prosezení – je tedy připravené k okamžitému výkonu. Svrchní nepromokavá ochranná vrstva z nylonu zaručuje bezvadný výkon v jakýchkoli podmínkách bez ohledu na to, zda právě padá mrznoucí déšť či pálí ostré slunce. Vylepšená zadní destička z tvrzeného plastu (vyztuženého skelnými vlákny) nyní disponuje očky na zavěšení sedlové brašny nebo jiného příslušenství.

 • Délka: 283 mm
 • Šířka: 162 mm
 • Výška: 52 mm

Hmotnost: 464 g


Červené a modré v limitované edici! 

Výrobce:  Brooks
od 2 890,- Kč (115,60 €)
BROOKS C17 Cambium All Weather Carved - sedlo z přírodního kaučuku BROOKS C17 Cambium All Weather Carved - sedlo z přírodního kaučuku

Sedlo Brooks C17 Cambium All Weather Carved je konstruované pro dlouhá léta náročného ježdění ve vzpřímenější poloze (60°). Sedlo je opatřeno výřezem, který zaručuje zvýšenou pružnost a úlevu od nepříjemného tlaku, neboť zmenšuje kontaktní plochu, jež některým jezdcům působí nepohodlí. C17 All Weather Carved je odolné a pohodlné sedlo, které nabízí stejný moderní design jako sedla řady Brooks Cambium. Díky  přírodnímu vulkanizovanému kaučuku je toto sedlo pružné a nevyžaduje žádné prosezení – je tedy připravené k okamžitému výkonu. Svrchní nepromokavá ochranná vrstva z nylonu zaručuje bezvadný výkon v jakýchkoli podmínkách, bez ohledu na to zda právě padá mrznoucí déšť či pálí ostré slunce. Vylepšená zadní destička z tvrzeného plastu (vyztuženého skelnými vlákny) nyní disponuje očky na zavěšení sedlové brašny nebo jiného příslušenství.

 • Délka: 283 mm
 • Šířka: 162 mm
 • Výška: 52 mm

Hmotnost: 446 g

Výrobce:  Brooks
2 890,- Kč (115,60 €)
BROOKS C19 Cambium All Weather - sedlo z přírodního kaučuku BROOKS C19 Cambium All Weather - sedlo z přírodního kaučuku

Sedlo Brooks C19 Cambium All Weather je šiří sedlo konstruované pro vzpřímenou jízdu (90°) například při dojíždění ve městě nebo méně naáročných výletech. C19 Cambium All Weather nabízí stejný moderní design jako všechna sedla řady Brooks Cambium. Díky  přírodnímu vulkanizovanému kaučuku je toto sedlo pružné a nevyžaduje žádné prosezení – je tedy připravené k okamžitému výkonu. Svrchní nepromokavá ochranná vrstva z nylonu zaručuje bezvadný výkon v jakýchkoli podmínkách bez ohledu na to, zda právě padá mrznoucí déšť či pálí ostré slunce. Vylepšená zadní destička z tvrzeného plastu (vyztuženého skelnými vlákny) nyní disponuje očky na zavěšení sedlové brašny nebo jiného příslušenství.

 • Délka: 275 mm
 • Šířka: 184 mm
 • Výška: 52 mm

Hmotnost: 490 g

Výrobce:  Brooks
2 890,- Kč (115,60 €)
BROOKS C19 Cambium All Weather Carved - sedlo z přírodního kaučuku BROOKS C19 Cambium All Weather Carved - sedlo z přírodního kaučuku

Sedlo Brooks C19 Cambium All Weather Carved je šiří sedlo konstruované pro vzpřímenou jízdu (90°). Sedlo je opatřeno výřezem, který zaručuje zvýšenou pružnost a úlevu od nepříjemného tlaku, neboť zmenšuje kontaktní plochu, jež některým jezdcům působí nepohodlí. C19 All Weather Carved je odolné a pohodlné sedlo, které nabízí stejný moderní design jako všechna sedla řady Brooks Cambium. Díky přírodnímu vulkanizovanému kaučuku je toto sedlo pružné a nevyžaduje žádné prosezení – je tedy připravené k okamžitému výkonu. Svrchní nepromokavá ochranná vrstva z nylonu zaručuje bezvadný výkon v jakýchkoli podmínkách bez ohledu na to, zda právě padá mrznoucí déšť či pálí ostré slunce. Vylepšená zadní destička z tvrzeného plastu (vyztuženého skelnými vlákny) nyní disponuje očky na zavěšení sedlové brašny nebo jiného příslušenství.

 • Délka: 275 mm
 • Šířka: 184 mm
 • Výška: 52 mm

Hmotnost: 473 g

Výrobce:  Brooks
2 990,- Kč (119,60 €)
TERRY Climavent Gel - turistické gelové sedlo s elastomery TERRY Climavent Gel - turistické gelové sedlo s elastomery

Cyklistické sedlo se speciálními gelovými vycpávkami navržené pro rekreační jízdu. Sedlo má širší tvar a je optimalizováno pro pohodlný, mírně vzpřímený posez, kdy je sedací část těla více zatížena. Jedná se o ručně vyráběné sedlo. Fisio s novým povrchem ClimaVent je velmi vhodné pro použití na cykloturistiku i ježdění po městě. Otevřená membránová textilie ClimaVent poskytuje trvalou vrstvu vzduchu mezi povrchem těla a sedla - je zaručeno optimální klima sedadla.

 • Potah sedla: ClimaVent
 • Polstrování: Comfort Foam, Comfort Gel
 • Vysoce účinné tlumiče Cellasto®
 • Pánská a dámská verze
 • Ve dvou šířkách podle vzdálenosti sedacích kostí: 9-12 cm nebo 12-15 cm (varianta Max)
 • Ideální na turistická a městská kola


Výrobce:  ERGON
2 190,- Kč (87,60 €) 2 475,- Kč
TERRY Fisio Flex Gel - turistické gelové sedlo s elastomery TERRY Fisio Flex Gel - turistické gelové sedlo s elastomery

Sportovní, ergonomicky optimalizovaná sedla Fisio ComfortGel pro cestování na velké vzdálenosti vyvinuté ve spolupráci s Německou sportovní univerzitou v Kolíně nad Rýnem. Širší zadní část zajišťuje nejlepší možné rozložení tlaku. Vysoce účinný systém polštářů Cellasto absorbuje vibrace a zlepšuje rozložení hmotnosti. Efektivní vložka ComfortGel pro optimální rozložení tlaku. Tato turistická sedla Fisio mají integrovaný systém QuickClick ™ Fix (Topeak) pro všechny sedlové brašničky Terry a Topeak QuickClick ™. Sedlo má širší tvar a je optimalizováno pro pohodlný, mírně vzpřímený posez, kdy je sedací část těla více zatížena. Toto sedlo navíc ulevuje zádům díky vysoce účinným tlumičům Cellasto® HiComfort, které jsou navrženy a vyrobeny ve spolupráci s BASF v Německu.

 • Potah sedla: WeatherMax DuraSilk®
 • Polstrování: Ergo Foam + ComfortGel
 • Vysoce účinné tlumiče Cellasto®
 • Pánská a dámská verze
 • Ve dvou šířkách podle vzdálenosti sedacích kostí: 9-12 cm nebo 12-15 cm (varianta Max)
 • Ideální na cestovní a expediční kola
Výrobce:  ERGON
1 590,- Kč (63,60 €) 1 679,- Kč
TERRY Fisio Gel - pohodlné turistické gelové sedlo TERRY Fisio Gel - pohodlné turistické gelové sedlo

Turistická, ergonomicky optimalizovaná sedla Fisio ComfortGel pro cestování na velké vzdálenosti vyvinuté ve spolupráci s Německou sportovní univerzitou v Kolíně nad Rýnem. Sedlo má širší tvar a je optimalizováno pro pohodlný, mírně vzpřímený posez, kdy je sedací část těla více zatížena. 

 • Potah sedla: WeatherMax DuraSilk®
 • Polstrování: Ergo Foam + ComfortGel
 • Pánská a dámská verze
 • Ve dvou šířkách podle vzdálenosti sedacích kostí: 9-12 cm nebo 12-15 cm (varianta Max)
 • Ideální na turistická, městská i expediční kola
Výrobce:  ERGON
1 290,- Kč (51,60 €) 1 399,- Kč
TERRY Anatomica - pohodlné široké sedlo TERRY Anatomica - pohodlné široké sedlo

Široké pohodlné sedlo navržené především pro městská kola. Široký tvar sedla pro pohodlný, vzpřímený posez, kdy je sedací část těla více zatížena. Ideální použití sedla je proto ve městě, při dojíždění za prací nebo u lehké turistiky.

 • Potah sedla: WeatherMax DuraSilk®
 • Polstrování: Ergo Foam
 • Pánská a dámská verze
 • Verze Flex Gel má navíc gelové polštářky a účinné tlumiče Cellasto®
 • Ideální na městská a turistická kola se vzpřímeným posezem


Výrobce:  ERGON
od 1 190,- Kč (47,60 €) 1 259,- Kč
Selle Royal Respiro Athletic - pohodlné gelové cestovní sedlo Selle Royal Respiro Athletic - pohodlné gelové cestovní sedlo

Špičkové gelové cykloturistické sedlo od prestižní značky Selle Royal, která vlastní mimo jiné i legendární anglickou značku Brooks. 


Respiro Athletic je anatomicky navržené sedlo s technologií Royalgel ™ vybavené větracím kanálem, který snižuje tlak v perineální oblasti a zlepšuje větrání. Výsledkem je optimalizace krevního oběhu v oblasti genitálií a zamezení pocitu znecitlivění. Tyto vlastnosti řadí toto sedlo mezi jeden z nejmodernějších produktů Selle Royal a zaručí pohodlí a úlevu i po dlouhodobém používání.

 • šířka: 163 mm
 • délka: 277 mm
 • unisex
 • technologie Royalgel
 • větrací kanál
 • povrch až o 25°C chladnější než standardní černá sedla
 • voděodolávající materiál
 • klipový systém pro příslušenství Selle Royal

Hmotnost: 360 g

Výrobce:  Selle Royal
1 590,- Kč (63,60 €)
Kožené sedlo Kolos černé Kožené sedlo Kolos černé

Kožené sedlo v černé barvě s pokovením nýtů a lyžin mědí


Klasická sedla z pravé kůže mají řadu vlastností, kterých nelze dosáhnout jinými než přírodními materiály. Kůže odvádí vhlkost, mění tvar, a tak se přizpůsobuje tělu. V prvních kilometrech je nové sedlo pocitově spíše tvrdší a musí se tzv. vysedět. Časem se ale stává velice pohodlné. Dopíná se napínacím šroubem a klíčem, který je součástí dodávky - pokud časem příliš změkne. Lze jej ošetřovat běžným krémem na kožené oblečení (nikoli boty!) a je třeba ho chránit před intenzivním deštěm a stálým slunečním svitem. Kůže časem získá patinu a bude ještě atraktivnější. I nýty a lyžiny pokovené mědí mohou časem tmavnout (měděnka) a není to na závadu. Jedná se prostě o stylovku.

1 499,- Kč (59,96 €)
Force - dámské sedlo GEL TECH Force - dámské sedlo GEL TECH

Dámské elegantní gelové sedlo

 

Profilované logo FORCE a struktura (protláčená)
Skelet sedla: nylon
Ocelové vzpěry s měřítkem
Materiál: vinyl
Rozměr: 250 x 180 mm


Hmotnost: 395 g

Výrobce:  FORCE
399,- Kč (15,96 €) 549,- Kč
Na stranu: produktů.

Nejprodávanější zboží v této kategorii

BROOKS B17 - kožené sedlo černá
2 990,- Kč (119,60 €)
Copyright 2015 - 2020 © kilometry.cz