Výrobci / značky
Novinky
DOVOLENÁ 31.7. - 11.8.

Vážení příznivci cykloturistiky,   jelikož máme děti a ty mají prázdniny, chceme si dopřát v létě alespoň dvoutýdenní společné cykloputování. Z toho důvodu bude od 31.7. do 11.8.2020 provoz e-shopu omezen. I...

více
Kategorie      

Ostatní užitečné elektro věci pro cykloturistiku

Úvod ElektroOstatní elektronika

 

S elektronickou dobou přichází stále více a více různých "udělátek" i pro nás cykloturisty. A jelikož jejich určení je opravdu pestré, rozhodli jsme se je "ustájit" v této rubrice. Jedná se o různé nabíjecí systémy, snímače, konektory, zástrčky a další elektroniku, o které jsme alespoň trochu přesvědčeni, že je užitečná a schopná spolehlivě fungovat na kole.


Tato rubrika by se dala opravdu solidně zaplnit, protože ve světě existují skutečně zajímavé a funkční "vychytávky" a lahůdky, bohužel však reálná kupní síla, směnný kurz koruny či ochota cykloturistů v ČR připlatit za unikátnost, tento několikakusový individuální dovoz prakticky znemožňuje. Příkladem je třeba úžasně vymyšlená USB zásuvka (s integrovaným stabilizátorem napětí z dynama) upevněná na konci hlavového složení (viz hlavní obrázek této kategorie v přehledu). Cena této praktické věcičky je v západní Evropě 159€. A takových příkladů je více. Jedná se o malokusové série jednoho výrobce, většinou patentované. Proto často hledáme levnější alternativy se stejným výsledkem od jiného výrobce. Pevně věříme, že Vás některé produkty, i přes jejich vyšší cenu, zaujmou.

Výrobce  
Zobrazené produkty 1 - 7 z celkových 7
Název Cena
BUMM USB-Werk - zařízení pro nabíjení z nábojových dynam BUMM USB-Werk - zařízení pro nabíjení z nábojových dynam

Velký pomocník pro všechny, kteří nechtějí jezdit na kole bez mobilních telefonů, GPS, MP3 přehrávačů a dalších elektronických zařízení a nemají po cestě přístup k zásuvce. Pokud máte dynamo v náboji, nemusí být elektřina generovaná svalovou silou využívána pouze pro osvětlení, ale může být alternativně zpracovávána pomocí USB-WERK. Pomocí USB výstupu pak připojíte širokou škálu zařízeních a zajistíte, že jim nedojde napájení, když jste na cestě. Při rychlosti 17 km / h USB-WERK již nabíjí stejně rychle jako standardní síťová nabíječka. Konstantní nabíjecí proud je 500 mA (při plně nabité vyrovnávací baterii 1A). A to nejdůležitější, USB-Werk dostal také vyrovnávací baterii LiFePO4 100 mAh pro nepřerušované nabíjení, když zpomalíte do kopce nebo třeba zastavíte na semaforu. Kabelové šroubové spoje udržují všechny části bezpečně vodotěsné. Pro připevnění „miniaturní elektrárny“ na rám jízdního kola jsou součástí dodávky tři různě velké O-kroužky a kabelové pásky.

Výrobce:  Busch und Müller
2 290,- Kč (91,60 €) 2 590,- Kč
Cycle2Charge V3 - USB nabíječka pro jízdní kola s nábojovým dynamem Cycle2Charge V3 - USB nabíječka pro jízdní kola s nábojovým dynamem

Dnešní cyklistické výlety si dnes již nedovedeme představit bez mobilních telefonů, navigací, svítilen a jiných zařízení, která se nabíjí pomocí USB konektoru. Představa vytvořit si alespoň nějakou elektrickou energii během jízdy na kole je jistě snem mnoha cyklistů. Cycle2Charge USB nabíječka vám tento sen elegantně splní, potřebujete k ní jen kvalitní nábojové dynamo zapletené do předního kola.

Nová verze Cycle2Charge V3 nyní také obsahuje mikroprocesor, který průběžně přizpůsobuje chování nabíjení nabíjenému zařízení a aktuální rychlosti. To může výrazně zkrátit dobu nabíjení mnoha zařízení.

 • snadná montáž na konec AHEAD vidlice (místo víčka)
 • jednoduché připojení k dynamu pomocí dodávaného kablíku
 • univerzálně použitelné díky standardní zásuvce USB
 • otočný vnější kryt chrání USB zásuvku před vodou a nečistotami
 • citlivější zařízení (mobil, navigace) doporučujeme nabíjet přes vyrovnávací powerbanku
 • obsahuje bezpečnou přepěťovou ochranu i pro rychlé jízdy z kopce
 • vícedílná konstrukce zaručuje maximální stabilitu a odolnost proti korozi
 • Vnitřní část je vyrobená z robustního eloxovaného hliníku, vnější víčko z nárazuvzdorného a korozivzdorného plastu
 • součástí dodávky: USB nabíječka, kabeláž k dynamu (u SON dynam je potřeba na konec kabelu nacvaknout konektory na nožové kontakty, které jsou v dodávce každého SON dynama), upevňovací materiál a ilustrované pokyny
1 890,- Kč (75,60 €)
Držák na řídítka pro Cycle2Charge Držák na řídítka pro Cycle2Charge

Pokud nemáte AHEAD sloupek nebo nemůžete z nějakého důvodu upevnit Cycle2Charge místo víčka AHEAD přímo na sloupek, můžete použít tento držík na řídítka.

 • Materiál: Al
0,- Kč (0,- €) 350,- Kč
BIOLOGIC ReeCharge Dynamo Kit - systém bez baterie pro nabíjení přes USB port BIOLOGIC ReeCharge Dynamo Kit - systém bez baterie pro nabíjení přes USB port

Dynama v náboji jsou skvělé zdroje zelené energie - generátor v dynamu produkuje během jízdy elektřinu, která je zcela zdarma. The ReeCharge Dynamo Kit umožnuje použit takto vyrobenou elektřinu pro přímé nabíjení zařízení skrz micro USB. Skvělá volba pro dlouhé výlety, kde potřebujete dobít telefon, či jiné elektronické zařízení jako GPS, MP3, tablet, fotoaparát, apod. Nabíjené zařízení je chráněno přepětovou ochranou.

 • Kompatibilní s většinou cyklistických dynam
 • Přímé nabíjení skrz USB rozhraní
 • Přepěťová ochrana
 • Výstup: 5V / 500 mA

Poznámka: Pro nabíjení dnešních smartphonů je ideálnější již zařízení s větší účinností a nabíjecím proudem 1A jako je například Cycle2Charge nebo Busch und Müller USB-Werk. Každopádně pro pomalejší dobíjení záložní malé powerbanky je toto zařízení stále užitečné.

Výrobce:  Biologic
990,- Kč (39,60 €)
TOPEAK Mobile Powerpack 6000 mAh - mobilní powerbanka TOPEAK Mobile Powerpack 6000 mAh - mobilní powerbanka

Powerbanka umožnující nabíjet smartphony a další zařízení za jízdy. Speciální design umožnuje připevnit baterii například pod představec, takže je okamžitě k dispozici. Vhodné rovněž ke skladování vyrobené energie z dynam. Balení obsahuje také adaptér pro akční kamery GoPro. 

 • baterie Li-Ion 6000 mAh
 • materiál: vysoce odolný plast
 • čas dobíjení: 8-10 hodin
 • indikace stavu baterie čtyřmi diodami LED
 • vstup: micro USB/ DC 5V 1A (Max)
 • výstup: USB/ DC 5V 2A (total)
 • rozměry: 9.4 x 5 x 3 cm

Hmotnost: 160 g

Výrobce:  Topeak
1 699,- Kč (67,96 €) 2 099,- Kč
Elektro káblík pro propojení dynama a světel Elektro káblík pro propojení dynama a světel

Káblíky s konektory pro propojení dynama se zadním nebo předním LED světlem

 

 

Délka: 5 x 2 m

Barva: černá

26,- Kč (1,04 €)
FORCE - baterie CR2032 blistr 5ks FORCE - baterie CR2032 blistr 5ks

Nejpoužívanější baterie pro cyklocomputery, snímače rychlosti, blikačky a další

 • 3V

Poznámka: Cena je za 5 ks baterií v blistru!

Výrobce:  FORCE
50,- Kč (2,- €) 60,- Kč
Na stranu: produktů.

Nejprodávanější zboží v této kategorii

FORCE - baterie CR2032 blistr 5ks
50,- Kč (2,- €) 60,- Kč
Copyright 2015 - 2021 © kilometry.cz