Výrobci / značky
Kategorie      

TERRY Fisio Gel - pohodlné dámské turistické gelové sedlo

Úvod Komponenty SedlaTERRY Fisio Gel - pohodlné dámské turistické gelové sedlo

TERRY Fisio Gel - pohodlné dámské turistické gelové sedlo

Turistická, ergonomicky optimalizovaná sedla Fisio ComfortGel pro cestování na velké vzdálenosti vyvinuté ve spolupráci s Německou sportovní univerzitou v Kolíně nad Rýnem. Sedlo má širší tvar a je optimalizováno pro pohodlný, mírně vzpřímený posez, kdy je sedací část těla více zatížena. 

  • Potah sedla: WeatherMax DuraSilk®
  • Polstrování: Ergo Foam + ComfortGel
  • Dámská verze
  • Ve dvou šířkách podle vzdálenosti sedacích kostí: 9-12 cm nebo 12-15 cm (varianta Max)
  • Ideální na turistická, městská i expediční kola
  • Přibližné rozměry: délka 260 mm, šířka 170 mm (180 mm varianta Max)
Výrobce: ERGON

Varianty zboží

    varianta hmotnost Dostupnost Katalogové číslo Cena
TERRY Fisio Gel - pohodlné dámské turistické gelové sedlo Women 500 g vyprodáno 42300213
1 589,- Kč
1 199,- Kč (47,96 €)
TERRY Fisio Gel - pohodlné dámské turistické gelové sedlo Max Women 520 g skladem 42300214
1 589,- Kč
1 199,- Kč (47,96 €)
 

TERRY Fisio Gel - pohodlné dámské turistické gelové sedlo

Cyklistická sedla vyvýjená pod lékařským dohledem. Terry specifikuje tři oblasti zatížení při jízdě na kole a soustřeďuje se na potlačení jejich negativního vlivu na sedací partie cyklisty. Design a struktura každého modelu sedla jsou testovány v laboratoři Terry a pomocí moderního snímače tlaku jsou optimalizovány pro dosažení ideálního rozložení hmotnosti cyklisty. Výrazné zlepšení komfortu posedu při jízdě na kole se dosahuje zaměřením na tři základní oblasti konstrukce sedla: 1. omezení tlaku v perineální oblasti, 2. zabránění vzniku bodového zatížení, 3. minimalizování povrchového tření anatomickou konstrukcí tvaru sedla. Tvar středového tunelu sedla je navžen tak, aby nezpůsoboval nežádoucí tlak na nervy, tepny a žíly. V průběhu jízdy cyklisté mění svůj posez na sedle v závislosti na době trvání a typu jízdy. Konstrukce sedel Terry se snaží minimalizovat negativní vliv, který může vzniknout změnou polohy posedu na pohodlnost jízdy.

 

Stránky výrobce zde>>>

 

Jak si jednoduše změřit vzdálenost sedacích kostí a vybrat sedlo Terry?

Stačí si položit kus papírového kartonu na rovnou dřevěnou židli nebo lavici, posadit se na něj a pro lepší otisk si nohy postavíme na špičky (tím více vylezou sedací kosti). Potom vstaneme a vymáčklé důlky obkreslíme fixem. Následně si označíme jejich střed a vzdálenost mezi středy změříme. A je to, žádnou vědu v tom nehledejte, zbytek už vyřešil tým Ergon/Terry :-). Dále tedy musíte ještě určit, zda-li jste muž nebo žena, a pak pro jaký způsob jezdění sedlo bude. A jelikož jsme v cykloturistické speciálce, vybrali jsme pro Vás přímo model Fisio, který je přímo navržen pro dálkovou i rekreační cykloturistiku, kdy je Vaše tělo v mírně vzpřímené poloze (viz obrázek výše).

Pokud raději jezdíte v ještě vzpřímenější poloze, typicky městská a rekreační cyklistika, pak volte raději ještě širší sedlo Terry Anatomica.

Související zboží

Produkty kupované společně s tímto produktem

Copyright 2015 - 2023 © kilometry.cz